UMÓW WIZYTĘ

plik foto id: 1406001601

KOMUNIKAT

Jeśli nabyłeś lub zbyłeś pojazd dotychczas zarejestrowany w Polsce, powiadom nas o tym. Masz na to 30 dni od dnia nabycia/zbycia pojazdu. W tym celu złóż zawiadomienie, w którym określisz dzień nabycia/zbycia pojazdu, jego markę, nr rejestracyjny oraz nr VIN/nadwozia/podwozia/ramy. 

Zawiadomienie wyślij przez Internet przy pomocy Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej. Możesz je też dostarczyć do Urzędu osobiście lub pocztą tradycyjną. W celu złożenia elektronicznego zawiadomienia potrzebujesz profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego, które pozwolą potwierdzić Twoją tożsamość. Pamiętaj również o aktualizacji ubezpieczenia OC pojazdu. Zawiadomienie nie podlega opłacie skarbowej.

Zgłoszenie zbycia lub nabycia pojazdu to coś, o czym warto pamiętać. Za niedopełnienie tego obowiązku w wyznaczonym terminie, tj. 30 dni od nabycia/zbycia pojazdu, można zapłacić karę od 200 do 1000 zł.

Szczegółowe informacje uzyskasz dzwoniąc pod numer telefonu: 41 36 76 116, a wzór zawiadomienia o zbyciu/nabyciu pojazdu znajdziesz w Biuletynie Informacji Publicznej.

plik foto id: 1406000433